rok 2006/2007 rok 2007/2008 rok 2008/2009 rok 2009/2010 rok 2010/2011 rok 2011/2012 rok 2012/2013 rok 2013/2014 rok 2014/2015 rok 2015/2016

Strona główna
PLAN  LEKCJI
AKTUALNOŚCI
Galeria fotografii
WAŻNE
Sport
DLA RODZICÓW
Rada Pedagogiczna
KONTAKT
DOKUMENTY SZKOŁY
Ubezpieczenie

 

 

Rok szkolny 2010/2011

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


Klasa IIIa


Klasa IIIb


Zaproszeni goście i nauczyciele


Przekazanie sztandaru


Uroczyste ślubowanie absolwentów


Życzenia od Wójta Gminy Złotów


Życzenia od Przewodniczącego Rady Gminy Złotów


Życzenia od Rady Rodziców

 

Jak co roku podsumowano wyniki konkursu w trzech kategoriach: prymus szkoły, sportowiec szkoły i najkulturalniejszy uczeń. Laureatami zostali:

Prymus szkoły Dariusz Długołęcki

DariuszDługołęcki

Sportowiec szkoły - Karolina Kowalska

KarolinaKowalska

Najkulturalniejszy uczeń - Monika Hahs

Monika Hahs

Za najlepiej napisany egzamin gimnazjalny ze wszystkich części na poziomie 87% nagrodę pieniężną otrzymał Dariusz Długołęcki. Także za napisanie części z języka niemieckiego egzaminu na 100% (maksymalny wynik jaki można było uzyskać) nagrodę pieniężną otrzymał Adam Cierniak .

Dariusz Długołęcki

Adam Cierniak

 

Krótkie pożegnanie odchodzących klas trzecich.

NAGRODY WÓJTA GMINY ZŁOTÓW ZA ROK SZKOLNY 2010/2011

20 czerwca 2011r w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Złotów. W tym roku nagrody Wójta Gminy Złotów za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie:

Jowita Gała - klasa IIb

Monika Hahs - klasa IIIa

Adam Cierniak - klasa IIIa

Dariusz Długołęcki - klasa IIIb

Kamil Wójcik - klasa IIIa

Nagrodzeni uczniowie z Wójtem i Dyrektorem


KONKURS NA LOGO GMINY
W tym samym dniu podsumowano także konkurs na LOGO Gminy Złotów. Konkurs zdominowali uczniowie naszej szkoły i tak  pierwsze miejsce zajął Jakub Mróz z klasy Ia tuż przez Robertem i Magdą Konitzer

zwycięska praca

 

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

W dniu 22 czerwca 2011r. podsumowanoszkolny konkurs fotograficzny. Konkurs wygrała Natalia Palacz z klasy IIIa, drugie miejsce zajął Jakub Mróz z klasy Ia, trzecie zajęła Katarzyna Wróbel z IIa.

I Miejsce

II miejsc e

III miejsce

 

WYCIECZKA SZKOLNA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

Wymarzona wycieczka na którą z niecierpliwością czekaliśmy już od paru miesięcy, rozpoczęła się  7 VI 2011 i trwała aż 4 dni!

    Wyczekiwany dzień zaczął się tuż po świcie, zbiórką w autobusie dokładnie o 3:45, o dziwo nikogo nie zabrakło. Po 6 godzinach intensywnego siedzenia ujrzeliśmy pierwsze wzniesienia, które już na starcie zaparły dech w piersiach wycieczkowiczów. Bliskiego spotkania z historią doświadczyliśmy w byłym obozie koncentracyjnym Gross- Rosen, który przypomniał nam byłe zbrodnie nazistów. Jeden z naszych towarzyszy miał zaszczyt podróżować z samym przewodnikiem, specjalnie udostępnionym mu pojazdem. Na tym nie było końca, i wkrótce znaleźliśmy się w architektonicznej Perle Dolnego Śląska- Zamku w Książu, byłej siedziby rodziny książęcej Hochenbergów, która zachwyciła nas swoim ogromem i niezwykłym pięknem. Szczęśliwie mieliśmy okazje być świadkami kręcenia filmu którego główną bohaterką jest księżna Daisy, najbardziej znana postać tego miejsca. Wykończeni, przybyliśmy do osadzonego w malowniczej okolicy pensjonatu w Rzeczce, który co prawda nie uwiódł nas swoim wyglądem, ale zmęczony człowiek nie zwraca uwagi na takie szczegóły. Jak się szybko przekonaliśmy, odpoczynek nie trwał długo i już tego samego wieczoru ruszyliśmy pieszą wędrówką na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) by zdobywać „pierwsze szczyty”.

    Następnego dnia z wielkim zmęczeniem i jeszcze większym entuzjazmem ruszyliśmy aby zobaczyć jedyną w Polsce ruchomą szopkę znajdującą się w Wambierzycach i Sanktuarium Matki Boskiej Wambierzyckiej. Najciekawszym elementem dnia było wejście na Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Był to wysiłek znacznie wykraczający poza nasze siły, jednak nikt się nie poddał i z uśmiechem na twarzy zdobyliśmy kolejny szczyt! Ciekawym urozmaiceniem były opowiadane przez naszego przewodnika legendy, który przedstawiały historie powstania tutejszych nietypowych gór. Nietypowych dlatego, że pojedyncze nawisy skalne przedstawiały elementy z życia codziennego m. in. „Kwoka” czy „Wielbłąd”.  

    Miejscem niczym wyjętym z horroru, była Kaplica Czaszek w Czermnej, gdzie prawdziwe ludzkie kości zdobiły ściany krypty.  Codzienny szary wieczór w pensjonacie ubarwiła dyskoteka zorganizowana przez opiekunów z myślą o swoich drogich podopiecznych. Większość nawiązała pozytywne znajomości z obcymi współlokatorami hotelu, z którymi bawiła się do późnego wieczora. Porządku na zewnątrz niczym szeryf, pilnował Pan Mirek, który czujnym okiem dbał o bezpieczeństwo rozweselonych nastolatków.

    Żądza bogactwa zmotywowała nas do wyruszenie z ciepłych łóżek wprost do chłodnej, wilgotnej kopalni złota w Złotym Stoku. Pomimo ulewnego deszczu, oblicza młodych ludzi były rozjaśnione, czego zasługą było zabawne podejście do sprawy i oryginalny humor naszej Pani Przewodnik. Działająca kolejka w samym środku góry jest nietypowym widokiem, a MY mieliśmy możliwość by się nią przejechać. Dusza odkrywcy przebudziła się w nas, gdy z zachwytem wkraczaliśmy do ciemnej i zagadkowej, prehistorycznej Jaskini Niedźwiedziej, do której dojechaliśmy o suchej nitce, dzięki nieustraszonym kierowcom tzw. „meleksów”.  Zmarznięci i w pełni zadowoleni z minionego dnia powróciliśmy na spoczynek do Rzeczki. Tu czekała nas kolejna dobra wiadomość, którą było zorganizowane ognisko z racji ostatniej, wspólnie spędzonej nocy. Razem z opiekunami, niczym jedna wielka rodzina zjedliśmy posiłek przy świetle i cieple ogniska.

   Ostatniego dnia ze smutkiem i duszącym żalem, spakowaliśmy osobiste bagaże, pożegnaliśmy się z tą górską okolicą i ruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedzając po drodze stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.

   Głównym punktem w programie było ujrzenie znanego na całym świecie obrazu Panoramy Racławickiej J. Styki i W. Kossaka, który dzięki swojej wielkości sprawia, że obserwator ma wrażenie iż uczestniczy w namalowanych wydarzeniach. Ponadto w ekspresowym tempie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, którego wystawy mówiły o sztuce śląskiej z minionych wieków. Tradycyjnie, wycieczkę zwieńczyliśmy czasem wolnym na starówce.

   Wyjazd ten był czymś więcej niż tylko wycieczką. Wspólne spędzanie czasu poza szkołą łączy, a my mamy szanse poznać się lepiej nawzajem. Jest to także niezwykła możliwość dostrzeżenia w nauczycielach ich sympatycznych stron. Z całą pewnością miniony czas będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy. Opieki nad nieprzewidywalną młodzieżą podjęli się: Wioletta Biała, Mariusz Filipkowski, Ewa Chodera, Mirosław Mróz.

Monika Hahs, Hanna Wnuk, Adam Cierniak

Gross-Rosen

Gross-Rosen

Zamek Książ

Zamek Książ

Zamek Książ

Zamek Książ

Góry Sowie

Wambierzyce

Szczeliniec

Szczeliniec

Szczeliniec

Szczeliniec

Szczeliniec

Szczeliniec

Dyskoteka

Kopalnia złota

Kopalnia złota

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia

Popołudniowa rozrywka

ognisko

Muzeum Narodowe

Panorama Racławicka

Wrocław

 

DZIEŃ SPORTU I PROFILAKTYKI - 27-05-2011


Bieg po zdrowie wygrała klasa IIc


Drugie miejsce zajęła klasa Ia


Trzecie miejsce dla klasy IIIb


Rozprawa nad papierosem!

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY Ia

W dniu 14 maja 2011 na terenie rekreacyjnym we wsi Rudna odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy Ia wraz z rodzicami. Wszyscy dobrze sie bawili przy grillu, grach sportowych i wspólnym śpiewaniu.

 

FESTYN PROFILAKTYCZNY - ŚWIĘTA

5 maja 2011 roku, podobnie jak w latach ubiegłych nasze gimnazjum zorganizowało Festyn Profilaktyczny. W tym roku bawiliśmy się  razem z mieszkańcami Świętej. Wprawdzie frekwencja za bardzo nie dopisała, ale wszyscy obecni bawili się doskonale. Dzieci i rodziny biorące udział w festynie zostały nagrodzone słodyczami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sołectwo wsi Święta i Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

WIZYTA W CENTRUM NAUKI   KOPERNIK

W dniu 27 maja 2011roku uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w praktycznych zajęciach z fizyki w gimnazjum w Radawnicy. Organizatorem zajęć było Centrum Nauki Kopernik z Torunia. Ma ono na celu przybliżenie zjawisk fizycznych uczniom.

 

WIECZERNICA KU CZCI Jana Pawła II - 7 maj 2011r.

     7 maja 2011 roku  w kościele parafialnym pod wezwaniem  św. Jana w Świętej odbyła się Wieczornica  związana z beatyfikacją  Jana Pawła II patrona tutejszego gimnazjum.

   Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, następnie wysłuchaliśmy  recytacji utworów o Janie Pawle II, Jego  poezji  oraz pieśni, które były bardzo ważne w życiu Papieża.

   Mieliśmy możliwość przypomnieć sobie życie i działalność Jana Pawła II dzięki prezentacji multimedialnej, która towarzyszyła  występom młodzieży.

      Atmosfera, sceneria, oświetlenie  świec i  refleksyjna muzyka wpłynęły na odbiór spektaklu. 

    Spotkanie przygotowali uczniowie   Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Świętej pod kierunkiem nauczycieli W. Białej, B. Filipkowskiej, B. Lewandowskiej, J. Fifielskiego, M. Mroza.

 

 

APEL  Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

1 MAJA  ŚWIĘTO PRACY

2 MAJA ŚWIĘTO FLAGI          

3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 4 maja 2011, z okazji majowych świąt, uczniowie klasy V szkoły podstawowej i Ia gimnazjum wraz opiekunami panem J. Fifielskim, panią E. Choderą i panem G. Gollą,  przygotowali uroczysty apel poświęcony  tym świętom.

  Dowiedzieliśmy się z niego z jakiego powodu mamy na początku maja tak wiele dni wolnych od zajęć.

  Recytacje tekstów przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez chór oraz prezentacją multimedialną, która ułatwiała odbiór treści historycznych.

   Uczestnicy  postawą i galowym strojem podkreślili swój patriotyzm.

TANIEC Z GWIAZDAMI

Rok 2011 ogłoszono rokiem Heweliusza – wielkiego astronoma, wynalazcy ale też i znakomitego browarnika gdańskiego. Panie: Ewa Wojtuń i Marlena Lachowska postanowiły uczcić ten fakt konkursem astronomicznym w dniu 20 kwietnia br. Był to konkurs gminny, a więc nasze zaproszenie przyjęły szkoły ze Złotowa i Radawnicy.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Złotowie reprezentowali: Karol Kurowski i Piotr Pańczyniak z opiekunem Panem Stanisławem Wojtuń.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Złotowie reprezentowali: Maksymilian Piotrowski i Kacper Szopieraj. Ich opiekunem był Pan Karol Narloch.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radawnicy reprezentowali Przemysław Czerwiński i Damian Wasilewski z opiekunem Panią Ewą Kalisz.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Świętej reprezentowali Paulina Strzelczyk i Darek Długołęcki.

Konkurs zorganizowany był na wzór teleturnieju: „Jeden z dziesięciu”. Do końca gry szanse uczestników były bardzo wyrównane. Błyskawicznie odpowiadali na pytania pojawiające się na rzutniku. Zbędnym okazało się nawet odliczanie ustalonych w regulaminie 30 sekund na odpowiedź!trzeba przyznać, że uczniowie znakomicie się przygotowali i wykazali profesjonalną wiedze na temat astronomii! Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzców:

I miejsce - Darek Długołęcki
II miejsce - Karol Kurowski
III miejsce – Piotr Pańczyniak

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i punktacją oprócz organizatorów, czuwało jury w składzie: p. Ewa Kalisz, p. Karol Narloch, p. Stanisław Wojtuń. W przerwie na obrady jury, uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Jana Heweliusza, przygotowaną przez Panią Marlenę Lachowską.

Konkurs zakończono rozdaniem nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników. Pieniążki na nagrody pozyskała grupa florystyczna pod opieką Pani Ewy Wojtuń, która zorganizowała kiermasz ozdób wielkanocnych własnoręcznie wykonanych!
Mamy nadzieję, że znajdziemy jeszcze wiele okazji do tak miłych spotkań.

 

AUTORYTETY

Uczniowie  klas  drugich  na  wiedzy  o  społeczeństwie  pracowali  nad  projektem  edukacyjnym  pt.  „Autorytety    wśród  nas”.  Dla  nich  największym  autorytetem    rodzice  i  Jan  Paweł  II.  Wielu  także  wskazało  na  księży  pracujących  w  miejscowych  parafiach  oraz  sołtysów.  Uczniowie  doszli  do  wniosku,  że  w  świecie  nie  istnieje  autorytet  absolutny,  a  im  bardziej  rozwinięta  jest  cywilizacja,  tym  większa  jest  liczba  specjalistów  w  danej  dziedzinie.  Młodzi  ludzie  uświadomili  sobie,  że  posiadanie  autorytetów  może  okazać  się  przydatne  podczas  tworzenia  własnej  hierarchii  wartości                 i  dokonywania  ważnych  wyborów  życiowych.  Gimnazjaliści  wyniki  swojej  pracy  zaprezentowali  na  szkolnej  gazetce.

 

I Grono Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świętej musi nieraz wypocząć!

Dnia 12.04.2011 roku zaraz po egzaminie gimnazjalnym nauczyciele naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do stolicy wielkopolski. Swoją obecnością zaszczycili Teatr Muzyczny w Poznaniu. Wszyscy obecni nie mogli się doczekać sztuki zatytułowanej ,, I tak Cię kocham.’’ Był to spektakl autorski Emiliana Kamińskiego na motywach utworów Maurice’a Hennequina i Andrzeja Jareckiego w reżyserii Emiliana Kamińskiego. Wartka akcja, zawrotne tempo i urokliwe szaleństwo przedwojennej Warszawy ubrane zostały w zgrabne dialogi oraz przyozdobione  piosenkami stylizowanymi na okres sanacji, wszystko to okraszono ogromną dawką humoru słownego i sytuacyjnego. Naprawdę warto było pojechać.

Niech żałują Ci co nie byli! Wycieczkę zorganizowała W.B.

 

WIELKANOCNY KIERMASZ

Dnia 11.04.2011r. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie odbył się kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz kółko florystyczne przy naszej szkole. Przypomnijmy że, do kółka należą: Monika Hahs, Hanna Wnuk, Karolina Ciepłuch, Karolina Kowalska, Karolina Plewa, a opiekunem jest p. Ewa Wojtun.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na nagrody w konkursach zorganizowanych przez p. Ewę Wojtuń i Marlenę Lachowską. Kiermasz uświetnił koncert Justyny Massel i Jowity Gały.

"Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

10.01.2011r. Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa" I miejsce zajął  uczeń klasy Ia Jakub Mróz drugie i trzecie Justyna Massel i Magda Konitzer

 

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"

Dwóch uczniów naszej szkoły 2 kwietniaa 2011 roku miało okazję reprezentować Gminę Złotów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Konkurs składał się z dwóch części:  I- 35 pytań zamkniętych i II części 5pytań otwartych, na które odpowiadali przed komisją konkursową. Uczniowie po raz pierwszy brali udział w tego typu konkursie. Muszę przyznać, że jak na pierwszy raz poszło im całkiem nieźle! Szkoda, że opiekunowie nie mogli podpowiadać bo wspólnymi siłami poszło by nam całkiem nieźle. Druhnie Wioletcie Białej odwagi na pewno nie brakowało. Każdy z nas wrócił do domu z podniesioną głową, bo i wyniki nie były złe i nagroda pocieszenia nie byle jaka! Damianowi Gałła i Adamowi Haraf życzymy powodzenia w dalszych edycjach konkursu!!!

 

 

VI rocznica śmierci naszego Patrona – Jana Pawła II

Od 1 kwietnia 2011 roku można było podziwiać wystawę plastyczną poświęconą Janowi Pawłowi II Patronowi Naszej Szkoły. Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie wykonać rysunek ołówkiem. Pięknych prac nie brakowało, jednak wystawiono tylko nieliczne, te które najbardziej odwzorowywały postać J.P. Wystawę przygotowała W. Biała

Galeria prac

Od 28 marca 2011 roku w związku z beatyfikacją Jana Pawła II  na korytarzu szkolnym pojawiły się antyramy, na których widnieje Nasz Patron. Przedstawiają one dzieciństwo, kapłaństwo i pontyfikat Ojca Świętego. Przewodnim hasłem jest: "Droga do świętości, etapy życia J.P.II". Pracę wykonały i E. Chodera, W.Biała Poniżej dwie spośród czterech antyram.

  04. kwietnia na apelu upamiętniającym postać Jana Pawła II, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marleny Lachowskiej oddaliśmy cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu w 6. rocznicę Jego Śmierci. Pragnęliśmy w ten sposób wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych, że swym przykładem uczył poświęcać więcej czasy kontemplacji oblicza Chrystusa. Przede wszystkim za to, że tak kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale czym biją nasze serca.

Kto wie, może Jego słowa w Łowiczu staną się dla nas najważniejszym hasłem:

„Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

 

 

POMAGANIE PRZEZ GŁOŚNE CZYTANIE

 

Rok 2011 został ogłoszony przez Radę Unii Europejskiej „Europejskim Rokiem Wolontariatu”.

Uczennice naszej szkoły wraz z Panią Marleną Lachowską dołączyły do Bibliotecznego Klubu Wolontariusza przy Bibliotece Miejskiej im. Cypriana Norwida w Złotowie.

W myśl akcji „Cała Polska czyta dzieciom – 20 minut dziennie, codziennie” jeździmy do Ośrodka Rehabilitacji „Zabajka 2” i spędzamy czas z dziećmi i młodzieżą najlepiej jak potrafimy. Czytamy, bawimy się, śmiejemy i wywołujemy uśmiechy.

Już wkrótce zamierzamy odwiedzić również przedszkola i Szpitalny Oddział Dziecięcy w Złotowie.

Oto fotorelacja z naszych wyjazdów:

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI ZŁOTOWSKIEJ

W dniu 9 marca 2011 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką pani W. Białej i E. Chodery mieli okazję gościć w  Muzeum w Złotowie. Podziwiali wystawę powstałą z kolekcji przedwojennych pocztówek profesora Joachima Zdrenki, która została zakupiona przez Urząd Miasta w Złotowie. Cała kolekcja została zakupiona dla Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie. Wystawa połączona była z promocją książki ,,Z zapisków Ericha Hoffmanna. Kronika Złotowa i okolic tom II.’’ Tego samego dnia gościliśmy w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida  w Złotowie. Mieliśmy okazję poznać strukturę organizacyjną placówki, zapoznano nas z oddziałami i działami biblioteki, z inicjatywami prowadzonymi na rzecz środowiska. Dowiedzieliśmy się , że technologia informacyjna jest w bibliotece rozwinięta na wysokim poziomie, z czego młodzież się bardzo ucieszyła. To była bardzo pouczająca lekcja dla nas wszystkich. Na pewno zapamiętamy ja na długo.

 

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO POZNANIA

   25 lutego 2011 roku grupa uczniów naszego gimnazjum, z opiekunami, panią G. Mruk, W. Białą i E. Choderą udała się do  Poznania.

   Najpierw pojechaliśmy obejrzeć, będący jeszcze w budowie, stadion „ Lecha” przy ulicy Bułgarskiej, na którym za rok będą odbywały się mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Pracownik klubu dostarczył nam wyczerpujących informacji na temat tego obiektu, jego rozmiarów, pojemności itp. Zakupiliśmy w sklepie klubowym pamiątkowe szaliki „ Lecha”.

    Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Archeologicznego, w którym jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły mumie egipskie i inne eksponaty z tego kraju. Mieliśmy też okazję podziwiać wystawę tematyczną pt. „ Moda Majów”

   Później podążyliśmy do „Starego Browaru” na posiłek, a stamtąd było już blisko do „ Teatru Muzycznego”.  Uczestniczyliśmy tam w spektaklu „ Skrzypek na dachu”. Dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z „prawdziwy” teatrem. Duże wrażenie zrobił na nas śpiew artystów, ich popisy solowe, jak i zbiorowe sceny taneczne. Podobała nam się postać Tewje Mleczarza, jego żartobliwe wyrażenia i zwroty, których używał.

    Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy po północy do domów. Już szykujemy się na kolejny wyjazd.

 

WALENTYNKI

  W tym roku szkolne walentynki odbyły się zaraz po powrocie z ferii – 14 lutego 2011. Wznowiła działalność Poczta Walentynkowa i każdy za jej pośrednictwem mógł przesłać kartkę lub liścik. Wszyscy nieśmiali mieli okazję w sposób pośredni wyrazić swoje uczucia.

  Ci bardziej przebojowi zorganizowali mini koncert piosenki miłosnej. Uczennica Marta Magalska zaśpiewała w języku hiszpańskim. W naszym ojczystym języku, ale  też o miłości śpiewały również: duet Karolina Plewa i Klaudia Dębska oraz trio Milena Orminska, Marta Michałek i Ania Kotarak. Okazało się, że czarowi święta ulegli także nauczyciele: pani Wioletta Biała i pan Mateusz Kijowski – publiczność biła gromkie brawa!

  Kolejnym punktem walentynkowego programu była scena na balkonie ze słynnego dramatu szekspirowskiego „Romeo i Julia” przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Wojtuń. Na balkonie zobaczyliśmy Karolinę Plewę, a w rolę Romea wcielił się Adam Cierniak.

 

JASEŁKA - 28 stycznia 2011r.

Jeszcze przed feriami przenieśliśmy się na chwilę w nastrój Bożego Narodzenia. A wszystko za sprawą Jasełek przygotowanych przez Panią Bożenę Woźniak. Uroczysty nastrój przypomniały nam postacie – Józefa i Maryi z Dzieciątkiem, Trzej Królowie oraz postacie Aniołów w osobach uczennic naszej szkoły. Nie zabrakło również Ewy i Adama oraz kusiciela – Diabła. Uczniowie po raz kolejny pokazali swój talent aktorski i zachwycili rówieśników oraz grono pedagogiczne.

 

ROCZNICA WYZWOLENIA ZŁOTOWA

W  sobotę  29  stycznia   miłośnicy  historii  z  naszej  szkoły  uczestniczyli w  rekonstrukcji  walk,  jakie  miały  miejsce  w  styczniu  1945  roku,  gdy  Złotów  został  wyzwolony  spod  okupacji  niemieckiej  i  wrócił  do  Macierzy.

Podsumowanie turnieju "Jak żyć bez uzależnień"

Piłka koszykowa dziewcząt.

I miejsce - klasa IIIa

II miejsce - klasa Ic

III miejsce - klasa IIb


Halowa piłka nożna - chłopcy.

I miejsce - klasa IIIa

II miejsce - klasa Ia

III miejsce -klasa IIIb

 

KONCERT WIGILIJNY - 22 grudnia 2010r.

 

WYJĄTKOWA WIZYTA - 6 grudnia 2010r.

 

MIKOŁAJKI - 6 grudnia 2010r.

„TA,  CO  NIE  ZGINĘŁA …”

10  listopada  odbył  się  uroczysty  apel  z  okazji  Święta  Niepodległości,  podczas  którego  przypomniano  ważniejsze  fakty  historyczne  okresu  123  letniej  niewoli  Polski.  Gimnazjaliści  recytowali  poezję,  śpiewali  pieśni  patriotyczne,  odgrywali  scenki  dramowe.   Z  pewnością  wielu  z  nas  uświadomiło  sobie  znaczenie  takich  wartości  jak:  wolność,  niepodległość   i  suwerenność.

 

WYSTAWA PRAC NATALII PALACZ

29.10 – 10.11.2010r. wystawa prac Natalii Palacz – obrazy malowane akwarelą na płótnie

oraz wystawa prac uczniów

W dniach 19- 26.11.2010r.Dekoracje ze sznurka- ach, jaka to była wyborna zabawa! Uczniowie klas trzecich przygotowywali różnego wzoru butelki a następnie dekorowali je sznurkiem i innymi ozdobami.

25.10- 3.11.2010r.wystawa prac, technika malarstwo, wierna kopia obrazu znanego artysty

 

Prace ze sznurka

Wystawa-technika malarstwo, wierna kopia obrazu znanego artysty

 

DZIEŃ SZKOŁY ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14.10.2010r.

    Dnia 14 października 2010 roku w gimnazjum w Świętej, po raz czwarty odbyło się Święto Szkoły, Święto Patrona, które obchodzone było w  rocznicę wyboru Karola Wojtyły  na papieża.

    Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Mszą świętą, której oprawę liturgiczną przygotowała młodzież pod kierunkiem pani Bożeny Lewandowskiej i Bożeny Woźniak.

     W części oficjalnej, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie, wysłuchali przemówienia  dyrektora  pana M. Filipkowskiego, który przypomniał słowa i czyny  naszego Patrona.

    Części artystycznej przyświecały słowa Jana Pawła II:

Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia”.

  oraz hasło: „ Jan Paweł II – Papież Pokoju.

Młodzież w swoim programie przypomniała życie  Papieża,  jego wypowiedzi na temat pokoju, potrzeby przebaczania i współistnienia ludzi bez nienawiści i konfliktów, dialogu między różnymi narodami, kulturami, religiami.   Recytacji uczniów towarzyszyły pieśni i piosenki religijne oraz prezentacja multimedialna pt. „ Jan Paweł II – Papież Pokoju.”

   W tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali włączeni w poczet Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Świętej.

    14 października to również Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie naszego gimnazjum nie zapomnieli o swoich nauczycielach, wychowawcach i wszystkich pracownikach szkoły, którym zadedykowali program satyryczny i wręczyli oryginalne życzenia.

 

  Uroczystość przygotowali M. Majerska, E. Chodera, E. Wojtuń, L. Czaja, W. Biała.

  

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2010 - 24 WRZEŚNIA 2010r.

W dniu 24 września 2010r. uczniowie klasy Ia i Ic wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątanie Świata. Dzięki tej inicjatywie okolica szkoły stała się czystsza o kilkadziesiąt kilogramów śmieci.

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W dniu 22 września 2010r. odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna Samorządu. Przewodniczącym szkoły została wybrana uczennica klasy IIIa Natalia Palacz, natomiast opiekunem Pani Iwona Pałuczak.

 

Byliśmy tam…

    14 września 2010 roku grupa uczniów naszego gimnazjum udała się do Dąbek koło Wyrzyska, gdzie odbyła się rekonstrukcja bitwy polsko- krzyżackiej. Bitwa ta jest przez historyków określana „małym Grunwaldem” .  Dąbki 1431 roku to drugie co do wielkości, zaraz po Grunwaldzie, zwycięstwo nad Krzyżakami w historii Polski.

   Rekonstrukcję poprzedziła żywa lekcja historii i możliwość uczestniczenia w pokazach pracy płatnerza, kowala, snycerza, średniowiecznych chłopów.  Wielkie wrażenie zrobił  na  uczestnikach obóz rycerski i potyczki rekonstruktorów, którym towarzyszyły głośne wystrzały armatnie.

 Wyjazd zorganizowały panie G. Mruk i E. Chodera.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

 

 

 

ZOBACZ CO SIĘ WYDARZYŁO W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM >>>>

 

     
     

Strona główna | Rok 2006/2007 | Rok 2007/2008 | Rok 2008/2009 | Rok 2009/2010 | Rok 2010/2011 | Rok 2011/2012 | Rok 2012/13 | Rok 2013/14 | Rok 2014/15 | Rok 2015/16 | EO/EPC

Ostatnia aktualizacja tej witryny piątek, 07 września 2012