rok 2006/2007 rok 2007/2008 rok 2008/2009 rok 2009/2010 rok 2010/2011 rok 2011/2012 rok 2012/2013 rok 2013/2014 rok 2014/2015 rok 2015/2016

Strona główna
PLAN  LEKCJI
AKTUALNOŚCI
Galeria fotografii
WAŻNE
Sport
DLA RODZICÓW
Rada Pedagogiczna
KONTAKT
DOKUMENTY SZKOŁY
Ubezpieczenie

 

Archiwum roku szkolnego 2008/2009

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W dniu 19 czerwca 2009r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Podczas uroczystego apelu dyrektor szkoły oraz wychowawcy rozdali nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie oraz działalności na rzecz szkoły - zdjęcie poniżej.

Wraz z absolwentami którzy wyróżniali sie w nauce listy gratulacyjne od Dyrektora szkoły i Rady Pedagogicznej otrzymali rodzice uczniów:

Kamila Bulawa

Mariusz Wójcik

Robert Pobiedziński

Filip Dombek

Justyna Golla

Szymon Chodera

Aleksandra Kuich

Kozłowski Mikołaj

Jakub Matuszak

Rafał Osada

 

Następnie uczniowie złożyli przysięgę i w krótkim programie artystycznym pożegnali mury naszej szkoły.

Klasa IIIa

Klasa IIIb

Klasa IIIc

 

W roku szkolnym rozstrzygnięto także konkursy na:

"Prymus szkoły" - Mariusz Wójcik - klasa IIIb - średnia ocen 5,4

"Najlepszy Sportowiec" - Sebastian Guss - klasa IIIb

"Najkulturalniejszy uczeń" - Hania Kempka - klasa IIIc

 

Zwycięzcy konkursów

PODSUMOWANIE EGZAMINÓW GIMNAZJALNYH

Tak jak i w ubiegłym roku roku sklepik szkolny ufundował nagrody dla czterech uczniów którzy uzyskali najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego. Warunkiem było przekroczenie 85 punktów łącznie z egzaminów z części matematyczno-przyrodniczej i humanistycznej. Nagrody w wysokości 250zł na ucznia odebrali: (na zdjęciu poniżej od lewej stoją) Jakub Matuszak, Rafał Osada, Mikołaj Kozłowski i Robert Pobiedziński.

Najlepsi z egzaminu

W roku szkolnym 2008/2009 roku Nagrodę Wójta otrzymali:

Za bardzo dobre wyniki  w nauczaniu oraz uzyskanie powyżej 80% punktów z egzaminów klas trzecich:

Henryk Mikołaj Kozłowski - klasa IIIc - średnia 5,0 i 88% punktów z egzaminu

Robert Pobiedziński - klasa IIIb - średnia 5,13 i 89% punktów z egzaminu

 

Za bardzo dobre wyniki w nauce i zajęcie wysokiego miejsca na ogólnopolskim konkursie wokalnym.

Justyna Golla - klasa IIIb

 

 

Festyn Profilaktyczny Bługowo - 7 czerwca 2009r.

Tegoroczny festyn profilaktyczny organizowany przez nasze gimnazjum, pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo unikajmy uzależnień” odbył się we wsi Bługowo dn.7 czerwca 2009.

Na  początku imprezy uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świętej pod kierunkiem E. Chodery  przedstawili krótką scenkę rodzajową pt. ,,Dziwna choroba”. Następnie przystąpiliśmy do części sportowo- rekreacyjnej festynu, tj. wyłoniliśmy 5 rodzin które rywalizowały ze sobą poprzez udział w różnych konkurencjach sportowych, zręcznościowych i umysłowych. Zwycięzcą tych potyczek została rodzina p.Kusz. każda z rodzin otrzymała za udział w potyczkach nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Złotów. Kolejnym punktem festynu były gry i zabawy zręcznościowe dla dzieci, na koniec wspólna zabawa.

Nad przebiegiem potyczek czuwali: W. Biała, M. Mróz, A. Janowska, J. Fifielski, E. Chodera. Oprawą muzyczną zajęli się: L. Czaja, J. Fifielski.

Duże słowa podziękowania należą się p. Markowi Białemu z Rady Rodziców za bezinteresowną pomoc w organizacji przebiegu festynu.

Sołtys wsi Bługowo p. T. Pawłowska na koniec serdecznie podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie i przeprowadzenie środowiskowej imprezy.

Fragment przedstawienia

 

Spotkanie z polskimi górami na początku czerwca 2009r.

 
Kraków  - Wadowice- Wieliczka – Zakopane - Częstochowa
- 5 dni / 3 noclegi

Młodzież w tym roku szkolnym spędziła wiele wspaniałych dni w szkole, jak i poza nią, ale chyba niezapomniane pozostaną te, które były spędzone na wycieczce szkolnej w góry. Wycieczka pod hasłem - ,,Szlakiem Jana Pawła II Patrona naszej szkoły.’’ Spacerując Traktem Królewskim uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią dawnej stolicy Polski oraz poznali najważniejsze zabytki tego miasta. Punktem końcowym trasy był Smok Wawelski.

Wyśmienicie smakowały nam kremówki w Wadowicach a wzruszało skromne mieszkanko p. Wojtyłów.

W kopalni soli w Wieliczce młodzież zwiedzała wyrobiska solne pod ziemią, a także poznawała historię jednej z najstarszych w Europie kopalni soli. Uczniowie zeszli w podziemną trasę turystyczną i podziwiali unikatowe ekspozycje, w tym najpiękniejszą komnatę św. Kingi.

W Zakopanem - wjazd kolejką linową na Gubałówkę, obserwacja panoramy Tatr  z tarasu widokowego. Imponowała nam wspinaczka górskim szlakiem, a roztaczający się przed nami pejzaż był wspaniałą ucztą dla ducha – dostojne, groźne szczyty, szum górskich strumyków, tatrzańska przyroda – to wszystko wywarło niesamowite wrażenia. Urzekła nas Dolina Kościeliska, Gubałówka, Krupówki, kościół na Krzeptówkach. Zobaczyliśmy również Wielką Krokiew, na której skacze Adam Małysz. A wieczorem spacerowaliśmy po najbardziej znanym deptaku w Polsce - Krupówkach. Młodzież wraz z opiekunami spała w schroniskach młodzieżowych w Krakowie i Zakopanem. Organizatorami wycieczki były panie Joanna Stańkowska i Wioletta Biała.

 

 

„GENERAŁ  NIL”

26.05.2009  r.  grupa  trzecioklasistów  wybrała  się  do  złotowskiego  kina na film  pt. „Generał  Nil”  w  reżyserii  Ryszarda  Bugajskiego.  Jest  to  zapis  ostatnich  lat  życia  Emila  Fieldorfa,  jednego z najbardziej zapomnianych bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego z okresu II Wojny Światowej. Jako szef Kedywu dowodził największymi akcjami bojowymi.  Po wojnie na podstawie fałszywych oskarżeń, osądzony i skazany na śmierć, został zamordowany i skazany na zapomnienie przez komunistów. "Generał Nil" porusza. Pokazuje historię, o której wiele już wiemy, ale nadal jeszcze ją odkrywamy. Jest ona szokująca, brutalna, mówi o dziejowej, ale też czysto ludzkiej niesprawiedliwości.
„Generał Nil” to  lekcja  historii  o  której  nie  można  zapomnieć.

 

KONKURS  O  WIELKICH  RELIGIACH  MONOTEISTYCZNYCH

 

13.05.2009  r.  odbył  się  szkolny  konkurs  o  religiach  monoteistycznych  i  dialogu  kultur pt.  „WSPÓLNE  DZIEDZICTWO  ZOBOWIĄZUJE”. W  konkursie  wzięło  udział  34  uczniów. Laureatami  zostali:

  1. Szymon  Chodera  kl.  III b      

  2. Adam  Cierniak     kl.  I a           

  3. Mariusz  Wójcik    kl.  III b        

 

Dobrym  wynikiem  mogą  się  również  poszczycić:

Mateusz  Spychała        kl.  I a         

Dariusz  Długołęcki      kl.  I b       

Bartłomiej  Matuszak   kl.  I b        

Maciej  Bielecki            kl.  II b       

Patryk  Gała                  kl.  II b     

Joanna  Brożek              kl.  II a

 

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 22-24 kwietnia w całej Polsce uczniowie klas trzecich pisali egzamin gimnazjalny. W pierwszy dzień odbył sie egzamin z przedmiotów humanistycznych, w drugi z matematyczno przyrodniczych, natomiast na trzeci dzień trzecioklasiści po raz pierwszy pisali egzamin z języka obcego. Wyniki egzaminu będą znane w czerwcu.

stres?

zaraz się zacznie

język niemiecki

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

W dniu 08.04.2009r. obchodziliśmy światowy dzień zdrowia. W ramach tych obchodów w naszej szkole został zorganizowany apel połączony z biegiem po zdrowie. Uczniowie w klasach przygotowali transparenty oraz krótkie scenki dotyczące zdrowia, które, w ramach promocji zdrowia, przedstawili później na apelu szkolnym. Na koniec odbył sie "bieg po zdrowie" po którym wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci soczystego, zdrowego jabłka.

klasa IIIa

klasa IIa

klasa IIa

klasa Ia

klasa IIIb

klasa IIb

klasa Ib

klasa IIIc

klasa IIc

Przygotowania do biegu

 

 

Rocznica śmierci Jana Pawła II

 

Czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie gimnazjum uczcili montażem poetycko – słownym pt.,, Śmierć jako konsekwencja życia każdego człowieka’’

Teksty z Pisma świętego przeplatane były pieśniami, kanonami i przepiękną prezentacją. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i muzyczne (grali na skrzypcach i trąbce). Na koniec wszyscy odśpiewali w pozycji stojącej pieśń - Abba Ojcze.

Jan Paweł II napisał:

,,Żeby znaleźć życie, trzeba je najpierw stracić, żeby się narodzić, trzeba umrzeć, żeby się zbawić, trzeba wziąć krzyż. To wszystko jest istotną prawdą Ewangelii, która zawsze i wszędzie będzie się potykać o sprzeciw człowieka.’’

                                                              Uroczystość przygotowały: Wioletta Biała i Lilia Czaja

 

FINAŁ  KONKURSÓW  HISTORYCZNYCH

    Szymon  Chodera   ucz.  klasy  III b  został  finalistą  IX  Wojewódzkiego  Konkursu  Historycznego.  Konkurs  odbył  się  14.03.2009  r.  w  Kaliszu.

     Jakub  Matuszak,  Szymon  Chodera  i  Jędrzej  Matuszak  zostali  finalistami  III  etapu  (wojewódzkiego)  Ogólnopolskiego  Konkursu  Historycznego  „Losy  żołnierza  i  dzieje  oręża  polskiego  w  latach  1921 – 1945.  Od  Traktatu  Ryskiego  do  Konferencji  Poczdamskiej”.  Konkurs  odbył  się   27.03.2009  r.  w   Centrum  Szkolenia  Wojsk  Lądowych  w  Poznaniu.

Walentynki - Dzień Zakochanych

13 lutego 2009 roku (w ostatni dzień nauki przed feriami) obchodzono w naszej szkole  Walentynki, czyli Dzień Zakochanych. W naszym kraju obchodzimy GO zaledwie od kilku lat i mimo, że są tacy, którzy zarzucają świętującym Dzień Zakochanych papugowanie obcych tradycji i fanaberii nie zrażamy się. Nic złego nie ma przecież w dodatkowej okazji do powiedzenia komuś (przyjacielowi, ukochanemu, sąsiadowi...) „lubię cię, kocham, uwielbiam”. Bardzo miłe jest obdarować kogoś anonimowym podarunkiem podpisanym „Twój Walenty”, „Twoja Walentynka”. Święty Walenty sprzyja zakochanym, zwłaszcza tym nieśmiałym, którym brak odwagi, by wypowiedzieć swoje uczucia. Uczniowie i uczennice naszej szkoły w krótkim spektaklu przeplatanym pięknymi piosenkami przypomnieli, czym jest miłość w życiu człowieka, recytowali wiersze, a nawet zatańczyli w rytm przepięknej piosenki ,,Usta milczą dusza śpiewa kocham Cię".

Jak mówi rosyjskie przysłowie: „Miłość nie zna wieku, granic ani śmierci”, dlaczego więc dorośli mówią, że na zakochanie jesteśmy za młodzi?

,,Poznajemy kraje świata’’

Na przełomie stycznia i lutego 2009 roku odbyły się w szkole trzy spotkania z ciekawymi ludźmi na temat- ,,Poznajemy kraje świata’’. Pan Michał Kiedrowski przedstawił Pakistan, ks. Stanisław Indonezję, a pan Mariusz Leszczyński Kenię. Zaproszeni opowiadali o kulturze, obyczajach, poszanowaniu praw człowieka, religiach, a co za tym idzie o dużej różnorodności wyznań. Ponad to mając przygotowane prezentacje multimedialne mogli pokazać uczniom ciekawe zabytki, faunę i florę tego kraju…Dzięki spotkaniom szkoła mogła zrealizować Priorytety Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2008-2009. Rola dialogu międzykulturowego w kształtowaniu postaw uczniów.

Pan Mariusz Leszczyński

Pamiątka z Kenii

 

 

Rocznica wyzwolenia ziemi złotowskiej.

3  lutego  2009  r.  uczniowie  naszej  szkoły  wzięli  udział  w  uroczystościach  upamiętniających  64.  rocznicę  wyzwolenia  ziem  powiatu  złotowskiego  spod  okupacji  hitlerowskiej.  Wszystkim  poległym   za  naszą  Ojczyznę  oddaliśmy  hołd  pod  pomnikiem  w  Podgajach.   Dokładnie w południe pod pomnikiem pomordowanych polskich żołnierzy spotkali się przedstawiciele samorządów okolicznych miast i gmin  oraz  młodzież  złotowszczyzny. Zebrani  usłyszeli  historię przebiegu jednej z najcięższych bitew, które stoczyła 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusz Kościuszki w czasie ofensywy wojsk polskich. 31 stycznia 1945 roku dotarły one do miejscowości leżącej w tzw. pasie przesłaniania Wału Pomorskiego. 32 polskich żołnierzy walczących o wyzwolenie wsi zostało przez Niemców wziętych do niewoli i spalonych żywcem w stodole. Do dziś przypomina o tym fakcie monumentalny pomnik stojący w centrum Podgaj.  Wydarzenia te  zostały na trwałe zapisane w pamięci mieszkańców regionu.

      

     

ZRYW JUŻ NIE ZAPOMNIANY

       27 grudnia przypadała 90- ta rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jedynego w historii Polski zwycięskiego zrywu niepodległościowego.  Przez wiele lat było ono pomijane, niedoceniane, nie miało szczęścia do poetów, pisarzy, trudno znaleźć jakiś utwór o tej insurekcji.

        W tym roku, z inicjatywy marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, zorganizowano w Poznaniu okazałe obchody rocznicy powstania.

      Grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w poznańskich uroczystościach. Byliśmy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie stawili się prezydent RP Lech Kaczyński, ( który objął święto swoim patronatem) premier Donald Tusk oraz wiele znanych osób regionu.

      Największe wrażenie zrobiło na nas widowisko multimedialne na placu Wolności, wyreżyserowane z rozmachem przez Filipa Bajona. Wzięło w nim udział około 600 artystów, aktorów, tancerzy, uczniów. W rolę Ignacego Paderewskiego wcielił się Andrzej Seweryn, który przemówił historycznymi słowami Mistrza z balkonu Bazaru. Mogliśmy podziwiać grę Daniela Olbrychskiego, Piotra Gąsowskiego. Przed naszymi oczami przemaszerował orszak duchów postaci związanych z historią Wielkopolski: generał Jan Henryk Dąbrowski, Michał Drzymała, dzieci z Wrześni, ksiądz Piotr Wawrzyniak i inni.

      Widowisko zakończył przepiękny pokaz sztucznych ogni.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Złotowa. 

WIGILIA SZKOLNA I JASEŁKA

Okres Bożego Narodzenia , to czas radosnego nie tylko kolędowania, ale i śpiewania, łamania sie opłatkiem i składanie sobie życzeń. To również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem, zwane ,,Jasełkami''. Podtrzymując piękną tradycję naszych przodków co roku uczniowie naszej szkoły przygotowują inscenizację. W tym roku miała ona charakter muzyczno - słowny. Poprzez wypowiedzi narratorów dowiedzieliśmy się:  skąd wywodzą się kolędy, kiedy powstały, jaki miały charakter i kto był autorem pierwszej z nich. Wypowiedzi narratorów były przeplatane kolędami, które śpiewał chórek szkolny przy akompaniamencie nowo powstałego zespołu muzycznego.

Skład zespołu to:

-gitara  - J. Brożek, J.Golla, M.Wróbel, Pani B.Lewandowska
-skrzypce -N. Brandt
-trąbka - R.Pobiedziński
-flet poprzeczny - K.Kierzek
-keybord - D.Długołęcki
-akordeon - K.Kowalska
Serdecznie dziękuję tym koleżankom  i kolegom,  którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania powyższej uroczystości. W.Biała

WYSTAWY i  KONKURSY SZKOLNE

"Witraż bożonarodzeniowy"

Dnia 18 grudnia 2008r. rozstrzygnięto konkurs na witraż bożonarodzeniowy. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Karolina Ciepłuch - klasa Ia

II miejsce: Dariusz Długołęcki - klasa Ib

III miejsce: Iza Słupikowska - klasa IIa

Laureaci konkursu

 

"Dzieci całego świata w sercu Jana Pawła II" to tytuł  wystawy przygotowanej przez uczniów klasy IIc.

Młodzież pracowała nad wystawą korzystając ze stron internetowych, wyszukując odpowiednich cytatów i komentarzy pasujących do zdjęć. Wystawa nawiązuje do jednego z priorytetów szkoły, dotyczącego wielokulturowości i tolerancji.

A.Janowska

wystawa prac

„Jan Paweł II – rzecznik dialogu międzykulturowego”

W miesiącu październiku, z okazji "Święta szkoły”, został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny, którego tematem był „Jan Paweł II – rzecznik dialogu międzykulturowego”. Do konkursu przystąpiło 46 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: p.W.Biała, p.G.Mruk i p.R.Witkowski wyłoniła najładniejsze prace. I miejsce zajął M.Wójcik, II  J.Brożek, III N.Brandt. Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a M.Wójcik nagrodę książkową.

„Bądź kreatywny – nie agresywny. Stop przemocy”

21 listopada w gimnazjum w Radawnicy odbył się powiatowy konkurs plastyczny „Bądź kreatywny – nie agresywny. Stop przemocy”. Uczniowie mieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością, eksponując w swoich pracach plastycznych obok zachowań negatywnych, działania pozytywne, np. swoje zainteresowania. Do konkursu przystąpiły dziewczyny z klasy 1a – Natalia Palacz i Monika Hahs

 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W dniu 29 listopada w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na ten dzień oprócz dyskoteki samorząd szkolny przygotował liczne wróżby dla swoich kolegów i koleżanek oraz możliwość zaprezentowania się podczas karaoke. Myślę, ze wszyscy obecni dobrze się bawili.

 

KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia  20 listopada 2008r odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  - ,,Znam kolejność działań’’

Konkurs był skierowany do uczniów klas pierwszych. Największą znajomością wiedzy wykazali się

uczniowie klasy I b.

  •   I miejsce zajął Dariusz Długołęcki

  •   II miejsce Joanna Lewicka

  •   III miejsce Paulina Brzezińska

Uczniowie za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Laureaci konkursu

 

Apel z okazji odzyskania niepodległości.

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel został  przygotowany przez Panią Grażynę Mruk i uczniów naszej szkoły.

Otrzęsiny klas pierwszych

W dniu 21 października 2008r. uczniowie klas pierwszych, żeby zostać pełnoprawnymi uczniami gimnazjum, musieli przejść tradycyjne już, coroczne otrzęsiny. Po licznych konkurencjach na których "testowano" ich wytrzymałość, zostali uczniami Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Świętej. Po otrzęsinach juz wszyscy uczniowie mogli zabawić się na dyskotece szkolnej.

 

Święto Szkoły w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Świętej.

     Dnia 17 października 2008 roku w gimnazjum w Świętej, po raz drugi odbyło się Święto Szkoły, Święto Patrona, które obchodzone było w 30 – tą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

    Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Mszą świętą, której oprawę liturgiczną przygotowała młodzież pod kierunkiem pani Bożeny Lewandowskiej i Joanny Marcinkowskiej. W części oficjalnej, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie, wysłuchali przemówienia  dyrektora  pana M. Filipkowskiego, który przypomniał słowa wygłoszone dwa lata temu, o odpowiedzialności wynikającej z posiadania tak Wielkiego  Patrona.

    Części artystycznej przyświecały słowa Jana Pawła II:

Człowiek jest wielki nie przez to co ma

nie przez to, kim jest,

lecz przez to,

czym dzieli się z innymi”  oraz hasło: „ Podążajcie za mną”.

Młodzież w swoim programie przypomniała słowa  Papieża, słowa o Nim oraz czyny w których wiele było miłości, tolerancji, dialogu między różnymi narodami, kulturami, religiami. W montażu wykorzystano utwory poetów Ziemi Złotowskiej R. Kilara i Wł. Pankiewicza.  Recytacji uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna pt. „ Jan Paweł II rzecznikiem dialogu międzykulturowego.”

    Święto zakończyło się konkursem piosenki religijnej, który wygrały klasa IIa i IIIb

Uroczystość przygotowali E. Chodera, A. Janowska, M. Mróz, W. Biała.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, przewodniczący Rady Rodziców pan Jan Bulawa oraz liczne grono nauczycieli i pracowników zatrudnionych w tejże placówce.
To niecodzienne święto młodzież rozpoczęła od podziękowań i życzeń. Na początku odczytano list skierowany do dyrekcji, nauczycieli i pracowników od uczniów szkoły. Kończył się on słowami:
,, (...) Niechaj , więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie Wszystkich Pracowników tey prześwietnej instytucji i wspieraj ich nadwątlone siły."
Po życzeniach nadszedł czas na część artystyczną. W tym roku młodzież klasy III c pod opieką wychowawczyni Joanny Stańkowskiej i nauczyciela sztuki Romualda Witkowskiego, w sposób żartobliwy ukazali trudne życie uczniów i tych , którzy próbują nieco rozjaśnić ich umysły. Występ aktorów co jakiś czas przerywały salwy śmiechu i gromkie oklaski .
Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, życzył on wszystkim pracownikom zapału do pracy i wytrwałości w wypełnianiu niełatwej ,,misji".Po przemówieniu nadszedł czas na wręczenie nagród za osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze. W tym roku szkolnym dyrektor szkoły mgr Mariusz Filipkowski za rzetelną pracę wyróżnił aż 16 pracowników. Młodzież najwyraźniej zgadzała się z opinią pana dyrektora , bo każdą z wyczytywanych osób, nagradzała głośnymi oklaskami.
Na zakończenie spotkania panie: psycholog Bożena Lewandowska oraz mgr Wioletta Biała przygotowały prezentację pt. Tacy kiedyś byliśmy. Zadaniem trzyosobowych grup wyłonionych z każdej klasy było odgadnięcie nazwiska i imienia postaci ukazanej na ekranie. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży i ... nauczycieli, którzy nie nie zawsze potrafili rozpoznać swoich kolegów po fachu.
 

 

Wystawa plastyczna „Barwy jesieni” 

2 października zorganizowana została w szkole wystawa plastyczna, której tematem była jesień. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela plastyki – Romualda Witkowskiego, wykonali swoje prace. Wypadły one ciekawie, ponieważ wykonane zostały w różnorodnych technikach. Wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna zdjęć przyrody przygotowanych przez uczniów. W tle rozbrzmiewały odgłosy przyrody  A.Vivaldiego – „Cztery pory roku”.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W dniu 1 września  2008 roku rozpoczął się rok szkolny 2008/2009. Wszystkim uczniom, a zwłaszcza "pierwszaczkom" składamy życzenia wytrwałości w nauce. Niewątpliwie czeka ich dużo pracy w tym roku.

 

 

     
     

Strona główna | Rok 2006/2007 | Rok 2007/2008 | Rok 2008/2009 | Rok 2009/2010 | Rok 2010/2011 | Rok 2011/2012 | Rok 2012/13 | Rok 2013/14 | Rok 2014/15 | Rok 2015/16 | EO/EPC

Ostatnia aktualizacja tej witryny piątek, 07 września 2012