Rok 2013/14

 

Strona główna
EKOLOGIA
archiwum

 


Rok szkolny 2013/2014

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14

 

POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA

Dni rodziny

18.06.2014  grupa KRASNOLUDKÓW zaprosiła rodziców na obchody Dnia Rodziny. Dzieci w pięknych strojach BIEDRONEK  i MUCHOMORKÓW, zaprezentowały  specjalnie przygotowany program. Były wiersze, tańce, inscenizacje, zabawy za śpiewem, życzenia i  prezenty . Po występach maluchy otrzymały dyplomy i upominki, a rodzice podziękowania  z okazji kończącego się roku szkolnego. Każda mama otrzymała wykonaną przez jej dziecko koronę, a tata –elegancki krawat. Mamusie i tatusiowie dowiedzieli się  także dlaczego są kochani przez swoje dziecko. Przedszkolaki zaprosiły również rodziców na poczęstunek oraz  do wspólnych zabaw. Pyszne ciasto  przygotowały panie:  A.Dudek,  B.Kochańska-Ścibisz,   E.Popa,  A.Radke,  A.Wergin.

DZIEŃ SPORTU 2014 – SZKOŁA PODSTAWOWA

W dniu 06.06.2014 r. obył się dzień sportu w naszej szkole, obejmował wszystkich uczniów łącznie z przedszkolem. Dla każdego było coś fajnego – tradycyjnie wszyscy uczniowie wzięli udział w finale „Comiesięcznych biegów po zdrowie”, po biegach drużyny mieszane składające się z zawodników klas I-VI rywalizowali w konkurencjach sportowych w hali sportowej, oto ich nazwy: ANTYTERRORYŚCI, BIAŁE ORŁY, CZEKOLADKI, DRAGONY, EKIPA LUZAKÓW. Wyniki klasyfikacji współzawodnictwa ścisłej czołówki przedstawiają się następująco: I miejsce ANTYTERRORYŚCI, II miejsce DRAGONY, III miejsce EKIPA LUZAKÓW - zabawa była przednia z dużą dawką pozytywnych emocji. Kolejnym punktem programu „na deser” była rywalizacja NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE w meczu koszykówki. Walka była zacięta, ale to nauczyciele okazali się skuteczniejsi, odnieśli zwycięstwo z wynikiem 14:10.

„Bieg po zdrowie” Finaliści  2014 r.

 

 3-4 latki

Weronika Brzezińska

Aleksandra Ziarnek

Zuzanna Subisz

Dominik Rakowski

Dominik Ziarnek

Miłosz Fifielski

 

5-latki

Izabela Mreła

Zuzanna Blicharz

Paulina Senska

Jan Magalski

Błażej Łuczak

Dominik Grochowski

 

Klasa 0

Aleksandra Grochowska

Aleksandra Bulawa

Natalia Skucińska

Kacper Guziana

Kacper Błochowicz

Adrian Nowakowski

 

 Klasa I

Maja Głowacka

Aurelia Bojczyk

Julia Jankowska

Maciej Kurawski

Maciej Wnuk

Bartłomiej Centka ?

 

Klasa II

Dominika Weber

Jessica Mozgawa

Klaudia Górecka

Błażej Blicharz

Krystian Szweda

Kacper Brzeziński

 

Klasa III

Karolina Fifielska

Maja Pawlak

Oliwia Brandt

Miłosz Skuciński

Mikołaj Walczyński

Michał Marlewski

 

Klasa IV

Natalia Tereszczuk

Magdalena Wiśniewska

Zuzanna Igman

Jakub Wiatr

Nikodem Mozgawa

Krzysztof Kowalski

 

Klasa V

Beata Nowakowska

Daria Wicik

Maja Mościcka

Jakub Tyborski

Jakub Pikulik

Michał Tereszczuk

 

Klasa VI

Oliwia Blicharz

Natalia Wnuk

Julia Fifielska

Michał Hinz

Cyprian Pawlak

Michał Filipkowski

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY WIDZIANA OCZAMI NASZYCH UCZNIÓW

 

W dniach od 19 maja do 21 maja 2014 roku odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy. W wycieczce uczestniczyły klasy IV – VI oraz czworo opiekunów: p. Agnieszka Mróz – kierownik wycieczki, p. Agnieszka Bochniak, p. Ilona Decobert oraz p. Edyta Orman.

Zbiórka przed szkołą miała miejsce o 4: 00 rano. Kiedy zgromadzili się wszyscy uczestnicy pani Mróz sprawdziła obecność oraz w części skróconej przedstawiła plan naszej wycieczki. Wyjechaliśmy około godziny 4:15. Widać było, że większość osób była jeszcze niewyspana. W autobusie panowała miła i wesoła atmosfera. Pan kierowca włączył karaoke, klasa V i VI świetnie się przy tym bawiła. Pierwszy przystanek był o godzinie 5:30, zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej. Po wyjściu z autobusu usiedliśmy przy stolikach i zjedliśmy wspólne śniadanie. Pani Mróz rozdała nam karteczki ze swoim numerem telefonu. Od tego czasu czekało nas jeszcze sześć godzin długiej jazdy. W czasie drogi mieliśmy jeszcze dwa przystanki.

Około godziny 11:30 dojechaliśmy do Warszawy. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni, ponieważ byliśmy przed czasem i mieliśmy dwie godziny luzu, więc wykorzystaliśmy go nakupienie pamiątek. Na Starym Mieście o  godzinie 12: 30 spotkaliśmy się z panem Juliuszem Lichwą – naszym przewodnikiem. Oprowadził on nas po Starym Mieście i jego okolicach. Pokazał nam wiele ciekawych miejsc, m.in.:

- Kolumnę Zygmunta ( jest ona bardzo wysoka),

- Zamek Królewski ( przeszliśmy przez bramę, która prowadziła do dziedzińca),

- Rynek ( tam kupiliśmy sobie pyszne lody),

-Gnojną Górę ( był z niej malowniczy widok na Wisłę),

- Plac Krasińskich z Pomnikiem Powstańców.

Przy każdym z zabytków przewodnik odpowiadał nam wiele ciekawych informacji na jego temat oraz jego historię.

Po godzinie 15: 00 zwiedzaliśmy jeszcze sporo ciekawych miejsc:

- Pomnik Mickiewicza,

- Pałac Prezydencki ( był biały, a na środku stał pomnik),

- Hotel Bristol (jeden z najbogatszych hoteli),

- Plac Piłsudskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza ( uczestniczyliśmy przy zmianie warty),

Około godziny 18: 00 udaliśmy się do restauracji ,, Literatka ‘’ na obiadokolację, na którą podano ziemniaki, schabowego oraz surówkę. Po ciepłym posiłku pojechaliśmy do naszego hotelu ,, ARAMIS ‘’, alby się zakwaterować i rozpakować. Po załatwieniu wszystkich formalności związanych z rezerwacją noclegów, udaliśmy się do swoich pokoi. W każdym  rozlokowały się trzy osoby. Mimo długiej podróży w autobusie i zwiedzaniu Warszawy wszystkie dzieci miały jeszcze siłę i energię na różnego rodzaju gry i spotkania w pokojach. Panie oczywiście pilnowały porządku, ponieważ następnego dnia musieliśmy być wypoczęci. Pobudka była zaplanowana na godzinę 7:30.

Rano po porannej toalecie, zjechaliśmy windami na pierwsze piętro, aby zjeść śniadanie. Było ono podane w formie stołu szwedzkiego. Po posiłku pojechaliśmy autobusem do Wilanowa. Sprzyjała nam piękna pogoda. Po zwiedzaniu odbyły się przejażdżki metrem. Wszystkim tak się podobało, że musieliśmy powtórzyć tę atrakcję. Naszym odpoczynkiem był pobyt w  Łazienkach. Jest to wspaniałe miejsce, w których można było się zrelaksować i podziwiać pałac, duży park oraz tryskającą zimną wodą fontannę. Na koniec udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy na XXX piętro. Widoki były jak z widokówki. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do „Literatki” na obiadokolację a następnie wróciliśmy do hotelu.  

Ostatniego dnia pobudka była najwcześniej, bo o godzinie 6:30. Z tego względu, że wycieczkowicze poszli późno spać, rano wszyscy byli zmęczeni i niewyspani. Po śniadaniu musieliśmy się pakować. Naszą pierwszą atrakcję było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam najwięcej czasu. Dostaliśmy specjalne opaski, aby móc korzystać z różnych doświadczeń i atrakcji. Najbardziej podobało się nam pomieszczenie, w którym naelektryzowane  włosy „stawały dęba”. Był tam czas na kupienie pamiątek. Następnie pieszo przeszliśmy przez Most Świętokrzyski na Stadion Narodowy. Wszyscy marudzili z powodu bardzo wysokiej temperatury oraz bólu nóg. Kolejną, ale i ostatnią atrakcją był piękny taras widokowy, mieszczący się na dachu biblioteki UW.

O godzinie 14: 00 wyjechaliśmy z Warszawy. Czekała nas długa podróż do domu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji i zjedliśmy pyszny obiad. Podali nam ziemniaki, surówkę oraz schabowego. W czasie podróży śpiewaliśmy karaoke, graliśmy w butelkę, opowiadaliśmy sobie różne, śmieszne historyjki.  Około godziny 20: 00 dojechaliśmy do Świętej – na szkolny parking. Wszyscy rodzice czekali z niecierpliwością na swoje pociechy.

Tak zakończyła się wycieczka do Warszawy. Dzięki niej lepiej się poznaliśmy, nawiązaliśmy nowe znajomości. Zobaczyliśmy i zwiedziliśmy dużo interesujących i ciekawych miejsc oraz zabytków. Na pewno nigdy nikt nie zapomni tej wycieczki do końca swojego życia !!!

                                                                                                      UCZENNICE KLASY VI

 

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

16.04.2014 grupę „Krasnoludków” odwiedził  ZAJĄCZEK, który w tajemniczy sposób włożył  upominki  do specjalnie przystrojonych koszyczków, pozostawionych  przez dzieci w pobliskim lesie. Radość z otrzymanej niespodzianki  była wielka. Po powrocie do przedszkola dzieci uczestniczyły w apelu poświęconym wielkanocnym zwyczajom.

WYCIECZKA DO STAROSTWA

09.04.2014 „KRASNOLUDKI” wyjechały do Złotowa. Zorganizowaliśmy wizytę w Starostwie Powiatowym w celu obejrzenia haftowanej reprodukcji obrazu J.Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Dzieci poznały budynek Starostwa, pomnik Piasta i złożyły wizytę w sklepie, gdzie dowiedziały się na czym polega praca sprzedawcy.

 

POWITANIE WIOSNY

21.03.2014 zorganizowaliśmy powitanie WIOSNY. W kolorowo udekorowanej sali, dzieci z grupy „Krasnoludki” przygotowały się do pożegnania zimy. Zadaniem naszej grupy było zaakcentowanie swoim wyglądem pierwszego dnia wiosny. Dzieci wystąpiły w zielonych i żółtych strojach.  Zgodnie z tradycją  wynieśliśmy kukłę Marzanny i pożegnaliśmy odchodzącą zimę. Bawiliśmy się przy wiosennych piosenkach, a naszą Marzannę wiatr poniósł daleko za lasy i rzeki i z pewnością zima nie wróci.

CHODZENIE Z GAIKIEM

04 i 08 kwietnia 2014 przypomnieliśmy ludowy zwyczaj chodzenia z GAIKIEM. Odwiedziliśmy domy  rodzinne dzieci mieszkających w Świętej oraz panią sołtys wsi i panie w sklepie spożywczym . Złożyliśmy wizytę w szkolnej bibliotece, stołówce,  dyrekcji szkoły oraz kolegom  z grup „Żabki” i „Jagódki”. Wszędzie zaprezentowaliśmy wiosenne piosenki i wierszyki oraz wręczyliśmy drobne upominki. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci i otrzymaliśmy słodkie niespodzianki. Bardzo dziękujemy za podarowane dzieciom słodycze i napoje: wszystkim  paniom ekspedientkom, państwu  M.L. Wójcik oraz rodzicom  M.Blicharz, G.Dudka, W.Brzezińskiej, N.Klimek, K.Z.Mrotek, H.Ormińskiej, Z.Wojtal i D.G.Ziarnek.

Konkurs recytatorski "Poezja Wandy Chotomskiej"

GRUPA ŻABKI

Oddziały przedszkolne licznie wzięły udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez bibliotekę na wiersz "Poezja Wandy Chotomskiej". Gratuluję dzieciom z grupy "Żabki"  za piękne recytacje wierszy a rodzicom za wspaniałe pomysły na przebranie i wykonanie rekwizytów. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali dyplomy i książki a wszystkie dzieci miały do wyboru maskotki.

GRUPA KRASNOLUDKI

26.03.2014 zgłoszone przez rodziców dzieci uczestniczyły w konkursie recytatorskim -wiersze W. Chotomskiej. Z naszej grupy zgłosiło się 11 dzieci. Zwycięzcy w kategorii dzieci urodzonych w roku 2010:

·         I miejsce- Mikołaj Sowa,

·         II miejsce-Nikola Klimek,

·         III miejsce-Adaś Lachowski

Wyróżnienia: Zuzia Mrotek, Justynka Senska, Miłosz Fifielski

Zwycięzcy w kategorii dzieci z rocznika 2009:

·         I miejsce- Weronika Brzezińska

·         II miejsce-Magdalena Baran (z grupy „Jagódki’)

·         III miejsce- Ola Ziarnek

Wyróżnienia: Ewa Pet, Jakub Mrotek, Dominik Rakowski

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które bardzo ładnie zaprezentowały siępodczas konkursu i otrzymały nagrody oraz wyróżnienia.

 

Wyjazd na mecz Lech-Lechia

W dniu 22.03.2014 r. uczniowie naszej szkoły kibicowali Lechowi Poznań - piłkarzom extraklasy w meczu z Lechią Gdańsk  na pięknym stadionie w Poznaniu przygotowanym na „Euro 2012”. Dla młodszych dzieci było to spore przeżycie, ponieważ pierwszy raz uczestniczyli w 30 tysięcznej imprezie sportowej. Wynik meczu 2:1 dla Lecha Poznań. 

Przedszkolaki pożegnały zimę.

Bal karnawałowo - walentynkowy - 21.02.2014r.

 

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Świętej

     W dniu 25.02.2014 r. w Zespole Szkół nr 2 w Świętej odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Celem turnieju była integracja młodzieży szkolnej naszej Gminy, popularyzowanie piłki nożnej oraz zasad zdrowego współzawodnictwa na zasadzie „fair play”.

     Wzięło w nim udział 7 drużyn: SP Górzna, SP Zalesie, SP Radawnica, SP Święta, SP Kleszczyna, SP Stawnica i SP Sławianowo. Zawody rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”, drużyny które uplasowały się na miejscu pierwszym i drugim w każdej grupie awansowały do finału rozgrywek.

    Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: I m. SP Sławianowo, II m. SP Święta, III m. SP Radawnica, IV m. SP Stawnica, V m. SP Kleszczyna, VI m. SP Górzna i SP Zalesie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięskie drużyny puchary. Zawody sportowe uświetniła profesjonalna obsada sędziowska w składzie: pan Artur i Przemysław Małaczek.

    Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Golla.

31.01.2014  BAL PRZEBIERAŃCÓW

Tradycją balu w grupie „Krasnoludków” jest zapraszanie do wspólnej zabawy wszystkich chętnych członków rodziny. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie dla siebie stroju oraz zabranie dobrego humoru. W balu uczestniczyło 17 dzieci i 22 osoby dorosłe. Uczestnicy zabawy wykazali się dużą pomysłowością oraz sporymi umiejętnościami krawieckimi, które pozwoliły im  przygotować oryginalne i bardzo urozmaicone  stroje dla siebie i dzieci.

W naszej sali pojawiły się Wróżki, Księżniczki, Wiedźmy, Bocian, Drakula, Pszczółka, Muszkieterzy, Bałwanek, Pajacyki, Pieski, Zajączek, Pirat, Duszek, Dzwoneczek, Kotki, Elfy, Czerwone Kapturki, Indianie, Krówka, Królowe, Hello Kitty, Magik, Muchomor, Zakonnica i Choinka.                              

Żeby bal był udany musi być wesoło, gwarno, kolorowo i pomysłowo. Dlatego u nas „działo się, oj działo”. Były wspólne tańce, zabawy ilustrujące znane dzieciom pląsy i piosenki, konkursy zręcznościowe: „Wędrujący miś”, „Uwaga powódź”, „Taniec magnesów”. Dzieci przypomniały tańce „Polka kowbojska”, „Kaczuchy”, „Kąpiel”. Dużo radości wywołała zabawy „Pociąg”,  Wstążka-plątanka” oraz ilustracja ruchowa piosenki „Bałwanowa rodzinka”. Przedszkolaki i rodzice musieli wykazać się znajomością bajek i tytułów popularnych piosenek. Jak co roku zorganizowaliśmy konkurs na „Najciekawszy strój”. Jury nagrodziło upominkami wszystkich uczestników balu, a szczególne uznanie zdobyli:

I miejsce: Bartek Radke- Bocian, II miejsce: Zuzia Ścibisz-Wiedźma, III miejsce: Gabryś Dudek-Muszkieter

IV miejsce: Dominik Rakowski-Pirat, V miejsce: Nikola Klimek- Kotek

Barwny korowód przemaszerował po szkole i wywołał duże zainteresowanie uczniów i gości klas I-III uczestniczących  w obchodach Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy uczestnicy naszej zabawy poczęstowani zostali smakołykami upieczonymi przez panie K.Kołodziej  i W. Ziarnek. Humory nam dopisywały, zapału do tańca nie brakowało, bal nam się udał!!!

 

23.01.2014  DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

Dzieci z grupy „Krasnoludki” świętowały dzisiaj  Dzień Babci i Dziadka. Na początku zaprosiliśmy wszystkich do obejrzenia programu o tematyce świąteczno-zimowej. W pięknej, zimowej scenerii, na auli szkolnej wesołe Bałwanki  i piękne Śnieżynki wystąpiły w inscenizacjach: „Zimowe niańki”, „Pani Zima i bałwanki”, „Gdzie podział się św. Mikołaj”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne –„Taniec z parasolem”, „Hej chusteczko”, „Kręcą się kółeczka”. Goście oraz koledzy ze starszych grup przedszkolnych wysłuchali piosenek : „Zima, zima”, „Bałwanek i Hanka”, „Mikołaj” oraz mogli zaobserwować popisy „Bałwankowej orkiestry”.

Druga część uroczystości odbyła się w sali maluchów, gdzie Babcie i Dziadkowie wysłuchali dedykowanego im „Koncertu gorących życzeń”. Były upominki,  całusy, serdeczne życzenia i łzy wzruszenia. Po występach „Krasnoludki” zaprosiły wszystkich na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Podczas trwania uroczystości zorganizowaliśmy specjalne konkursy, zagadki  i zadania, z którymi zarówno dzieci jak i nasi goście świetnie sobie poradzili.

 

FESTYN MIKOŁAJKOWY - 07.12.2013r.

 

JASEŁKA SZKOLNE

 

95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   8 listopada w Zespole  Szkół nr 2 w Świętej odbyła się uroczystość poświęcona 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz  pierwszy uczestniczyła w niej cała społeczność zespołu poczynając od najmłodszych grup przedszkolnych, poprzez klasy szkoły podstawowej na uczniach gimnazjum kończąc. Aula pomieściła nas wszystkich.

  Apel rozpoczęło wkroczenie pocztów sztandarowych obydwu szkół, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Spotkanie miało charakter koncertu pieśni powstańczych i legionowych, które stanowiły swoistą lekcję historii czynu niepodległościowego Polaków. Prowadzący apel przedstawiali krótkie informacje o okolicznościach powstania i prawykonaniach tych utworów. Wykonawcami pieśni byli uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum.  Przygotowaniem klas do występów zajmowali się wychowawcy.

   Myślimy, że taka forma przekazu treści patriotycznych była zrozumiała zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców.

   Dodatkowych informacji o twórcach niepodległej Polski i zmaganiach naszych przodków z rozbiorcami dostarczyła prezentacja multimedialna.

   Wszyscy uczestnicy  uroczystości swój patriotyzm podkreślili zaangażowaniem, zachowaniem oraz strojem galowym. 

   Za przygotowanie Święta Niepodległości odpowiedzialne były panie G. Mruk i E. Chodera. Konsultacji muzycznych, za które serdecznie dziękują organizatorki, udzielił pan G. Golla,


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO - 03.10.2013R.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Powitanie nowego dyrektora szkoły mgr Mariusza Filipkowskiego

q

 

 

 

Ostatnia aktualizacja tej witryny 10-02-15